Przejdź do treści

O mnie

a whole fifferent level

Cześć!

Jestem Magda i… jestem mamą. Mamą, która pragnie swoje dziecko wychowywać świadomie. Bez bezkrytycznego przyjmowania rad rodziców i teściów czy dziwnych poradników o tresurze dzieci. Na tym blogu nie znajdziesz żadnych prostych recept, żadnych rad na zasadzie „niech się wypłacze”, „daj mu butlę/kaszkę, to będzie lepiej spać”, „nie noś, bo przyzwyczaisz”.

Znajdziesz mamę wymagającego chłopca.

Mamę chustującą, noszącą, tulącą, karmiącą piersią (i chcącą karmić długo), szanującą swoje dziecko i jego potrzeby (oczywiście swoje też), opierającą swoje rodzicielskie poglądy na badaniach naukowych i aktualnej wiedzy medycznej oraz psychologicznej (np. o rozwoju dziecka). Na intuicji oczywiście też. 🙂

Mamę, która zarządza domowym ogniskiem tak, żeby zawsze wystarczało drew.

Mamę, która czasami ma wszystkiego dosyć i ciągle chodzi niewyspana. Mamę, która serdecznie nie znosi ząbkowania i niektórych hajnidowych cech swojego dziecka. No heloł, nikt nie jest idealny.

Dla mojego dziecka chcę trzech rzeczy. Żeby było: szczęśliwe, zdrowe i samodzielne. Jeśli tego samego chcesz dla swojego, to dobrze trafiłaś. Albo może trafiłeś? Do tej pory pisałam teksty zwracając się do obu płci oddzielnie, ale nawet wtedy większość moich czytelników stanowiły kobiety, więc tym razem – dla ułatwienia – będę zwracać się do kobiet. Co nie zmienia faktu, że zaangażowani tatusiowie również są tutaj mile widziani.

Znajdziesz też całe zaplecze tekstów sprzed bycia mamą – dziewczyny, która nazywała siebie ekopozytywną. Te teksty ciągle są spoko. 🙂

Zacznij tu: Zmiany, zmiany

A później buszuj, ile dusza zapragnie 🙂