Przejdź do treści

DIY Krem do rąk

DIY krem do rąk

Mój przepis na „krem” do rąk niewiele różni się od kremu do stóp – właściwie tylko jednym dodatkowym składnikiem, który zmienia mu konsystencję. No właśnie – nie powiem więc, że jest to właściwie masło (ze względu na brak tzw. fazy wodnej – do takich cudów jeszcze nie doszłam), bo jest to właściwie mus! W przeciwieństwie do masła, w które muszę się trochę wdłubać, aplikacja tego cudu jest bardzo prosta. Składnik ten to… skrobia kukurydziana. Nie powiem Wam, na ile szybko się wchłania, bo nakładam go na noc i zasypiam zanim zdążę to zaobserwować. 🙂

No to do dzieła!

Czego potrzebujemy?

DIY krem do rąk

  • Garnuszka, łyżki, słoiczka i szpatułki albo pałeczki do sushi
  • 50 g masła shea (możecie pokombinować z innym masłem)
  • 2 łyżek oliwy z oliwek
  • 2 łyżek oleju kokosowego
  • 10 g wosku pszczelego
  • 2 łyżeczek skrobi kukurydzianej (sądzę, że ziemniaczana też da radę)
  • Opcjonalnie: witamina E, olejek zapachowy (u mnie kokos i wanilia – super na zimę)

Wykonanie:

Masło shea, olej kokosowy i wosk pszczeli topimy w garnuszku – tylko do roztopienia ostatniego składnika. Trwa to tylko kilka chwil. Chwilę schładzamy, przelewamy do czystego słoiczka, dodajemy oliwę z oliwek, mieszamy pałeczką, wsypujemy skrobię kukurydzianą i znowu mieszamy.

DIY krem do rąk

DIY krem do rąk

Jak zobaczycie, że skrobia osadziła się Wam na brzegach słoiczka to zeskrobcie ją (zeskrobcie skrobię ;)) pałeczką. W miarę schładzania się i gęstnienia naszej mieszanki skrobia będzie opadać, a tego nie chcemy! Chcemy, żeby była jak najbardziej równomiernie rozprowadzona (inaczej nie będzie efektu musu). Na koniec dodajemy kilka kropel olejku eterycznego i witaminy E.

DIY krem do rąk

Ten krem gęstnieje dłużej niż krem do stóp, więc po kilkukrotnym przemieszaniu go w ok. 20-minutowych odstępach czasowych zostawiłam go do zgęstnienia na noc. A po nocy? Musik!

DIY krem do rąk

Obserwuj mnie na Facebooku, Instagramie i Bloglovin. 🙂


Pozostałe DIY kosmetyki na moim blogu:

DIY: 2 sprawdzone i proste w wykonaniu kosmetyki

DIY Odżywczy krem do stóp

DIY Regeneracyjne masło do ciała na zimę (lub na “po-zimie”)

DIY krem do ciała z oliwą magnezową

DIY: Jak zrobić mydło w domu?