Co robić w Warszawie w wakacje?

co robić w warszawie w wakacje

Z wakacjami i urlopami jest tak, że każdy woli coś innego. Jedni kochają zwiedzać miasta, inni zaszywają się gdzieś na głębokiej wsi. Ktoś woli zmęczyć się jak wariat i zrobić 30 tys. kroków, kto inny woli słodkie lenistwo. Można zwiedzać piękne zakątki w Polsce, a można latać po Europie i całym świecie.

Tyle że większość ludzi ma urlop ograniczony do 3. tygodni. Jedynie najszczęśliwsza pod tym względem kategoria społeczna – czyli studenci – ma przed sobą nieskrępowane niczym 3 miesiące. No, chyba, że pracuje, to wtedy nie. 😉 Dochodzą też do tego kwestie finansowe, bo większości studentów jednak nie stać na 3-miesięczne podróżowanie. Stajemy więc przed bardzo ważnym pytaniem, a mianowicie: co mogę robić w swoim mieście. To ja Wam powiem, co można robić w moim. I będę trzymać kciuki za to, że pogoda się poprawi i będzie można wykorzystać więcej pomysłów.

Co robić w Warszawie w wakacje:

#1 Jeść!

No jakżeby inaczej. 🙂 Ale nie w sieciówkach, dajcie spokój. Wykorzystajcie lato na poszukiwania nowych smaków. W dobrych knajpkach znajdziecie bogactwo dań sezonowych, na myśl o których aż ślinka cieknie. Szukajcie miejsc z ogródkiem, wtedy można naprawdę poczuć klimat miasta. Albo idźcie do kultowej warszawskiej miejscówki, jak np. W Oparach Absurdu. Ja ostatnio postawiłam sobie za cel odwiedzenie wszystkich warszawskich knajpek wegańskich. Na razie w moim rankingu wygrywa wegemama. 🙂

#2 Iść na otwarty basen

Jest ich kilka w Warszawie – Moczydło, Baseny Kora, pływalnia w Powsinie albo na Szczęśliwicach.

#3 Albo do Lake Park Wilanów

Prywatna plaża w Wilanowie. Dla mnie zupełna nowość – do tej pory nie miałam pojęcia o istnieniu tego miejsca. Byliście? Byłyście? Dajcie znać, jak tam jest i jak to działa. 🙂 Na stronie znalazłam informację, że od poniedziałku do czwartku wejście jest za free, a wstęp płatny jest od piątku od godziny 16 do końca weekendu.

#4 Odkrywać nowe miejsca

Można pacnąć palcem mapę i sprawdzić, czy to dla nas nowe miejsce, po czym wyruszyć na wyprawę. Albo po prostu wybrać miejsce, o którym się słyszało, ale nigdy się nie było. Można też wybrać się pociągiem do jakiegoś miasteczka pod Warszawą – np. do Żyrardowa, Łowicza albo Sochaczewa.

#5 Obczaić jakiś targ śniadaniowy albo Nocny Market

Targi śniadaniowe odbywają się w kilku dzielnicach Warszawy, np. na Żoliborzu, na Mokotowie czy na Powiślu. A Nocny Market mieści się przy Dworcu Głównym (nie Centralnym ;)).

#6 Pójść do ZOO

co robić w warszawie w wakacje

Wyjście do ZOO, gdy odwiedzamy jakieś nowe miasto, stało się już u nas tradycją. Tymczasem w warszawskim byliśmy… sama nie wiem, kiedy. Chyba czas odnowić znajomość z surykatkami (<3) i lemurami. Spróbujcie załapać się na godziny karmienia, to świetna sprawa. 🙂

#7 Wybrać się do parku linowego na Bielanach

Może i ja spróbuję w tym roku? Mój Mąż na pewno byłby zachwycony. 😉

#8 Odkrywać naturę

W Warszawie możecie skoczyć do któregoś z lasów: Kabackiego, Bielańskiego, na Kole, Bródno, Bemowo czy Olszynka Grochowska Albo do któregoś z parków: Skaryszewskiego,  Szczęśliwickiego, Ogrodu Saskiego, na Pole Mokotowskie, do Łazienek albo Wilanowa, Albo do Ogrodu Botanicznego w Powsinie albo na dach BUW-u. Albo w ogóle pojechać do Kampinosu.

#9 Obejrzeć film pod chmurką

Bardzo fajne jest to, że często wyświetlane są filmy, które są niszowe, stare i ogólnie trudno dostępne. Ale oczywiście znajdzie się też coś dla wielbicieli bardziej pop-opcji. 🙂 Linki: Filmowa Stolica Lata, Kino pod Chmurką na Żoliborzu.

#10 Iść nad Wisłę

Tu możliwości są nieskończone: można iść na plażę Poniatówkę, na spacer prawym lub lewym brzegiem Wisły, na rower, na Bulwary Wiślane na kawę, na piknik lub ognisko po prawej stronie. Organizowane są tam też wieczorami różne imprezki, więc warto szukać informacji na bieżąco. 🙂

#11 Wjechać na XXX piętro Pałacu Kultury

W sezonie letnim można podziwiać Warszawę z wysokości także w godzinach 20-23. Inną opcją jest Taras Widokowy przy Kościele św. Anny na Starówce. Możecie sobie zrobić niedzielę ze Starówką, bo w ten dzień zwiedzanie Zamku Królewskiego jest darmowe. 🙂

#12 Wybrać się na rower

co robić w warszawie w wakacje

Nie trzeba mieć swojego – Veturilo są bardzo przyjazne portfelowi. A do tego można wybrać rower zwykły, elektryczny, tandem albo rower dla dziecka (w 2 dwóch rozmiarach!). Sprawdzajcie tylko stacje, bo nie na każdej takie rowery są dostępne.

#13 Joga i inne zajęcia fitness na świeżym powietrzu

O tym pisałam w znaleziskach z czerwca i tam zapraszam po linki.

#14 Iść na koncert muzyki poważnej

Jak wyżej. Macie do wyboru Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich i koncerty Sinfonii Varsovii (polecam!) na Grochowskiej.

#15 Pójść do specjalistycznego sklepu

Takiego, do którego pójście odwlekałyście/odwlekaliście od zamierzchłych czasów. Takiego na końcu miasta. Możecie pojechać tam rowerem. 🙂

#16 Popłynąć statkiem do Serocka

Coś fantastycznego. Jest w moich planach na lipiec! 🙂

EDIT: Byłam na tym rejsie i uważam, iż jego obsługa zachowywała się skandalicznie. Więcej możecie poczytać tutaj.

#17 Zwiedzać muzea

co robić w warszawie w wakacje

A tych w Warszawie jest całe mnóstwo. Warto sprawdzać, w które dni w tygodniu są darmowe wejścia. Jedne z moich ulubionych to Muzeum Karykatury, Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich.

#18 Albo obejrzeć wystawę Dali kontra Warhol

Otwarta jest aż do 7 października! Sama chyba w końcu się wybiorę. Jest droga – 45 zł za bilet normalny, ale słyszałam, że warto.

#19 Pograć w ping-ponga albo szachy

W parkach bardzo często można spotkać przeznaczone do tego stoły. Kto powiedział, że są zarezerwowane tylko dla starszych panów? To trzeba wykorzystywać!

Są tu jacyś Warszawiacy i jakieś Warszawianki? Macie jeszcze jakieś fajne pomysły na to, co można robić w Warszawie w wakacje? Dajcie koniecznie znać, jakie są Wasze ulubione letnie aktywności! 🙂

Obserwuj mnie na Facebooku, Instagramie i Bloglovin. 🙂

Co jeszcze może Ci się spodobać:

  1. 35 pomysłów na to… co ze sobą zrobić jesienią (na złą pogodę)
  2. Postaw na kontakt z naturą | 52 Tygodnie Pozytywności (i na dobrą)
  3. 10+ filmów, dzięki którym poczujesz się lepiej
  4. Ukulturalnij się | 52 Tygodnie Pozytywności
  5. Jak tanio podróżować po Polsce?