Przejdź do treści

Zrób test inteligencji wielorakiej | 52 Tygodnie Pozytywności

test inteligencji wielorakiej

Ten tydzień zapowiada się pogodowo bardzo marnie, a ja muszę Wam przyznać, że jestem bardzo wymęczona fizycznie i emocjonalnie, więc nie byłam przygotowana. W momencie, gdy napisałam te słowa, oblałam się kawą.  A wcześniej w ogóle nie posoliłam zupy. To żywy dowód na to, że negatywne przyciąga negatywne. I nauczka, żeby teksty blogowe pisać sobie na zapas. Jednak jak do tej pory jeszcze nie ogarnęłam, jak inni blogerzy to robią. Jak to robicie, że zdążacie napisać kilka tekstów naraz? Przecież to niemożliwe, bym miała  na głowie więcej spraw niż inni ludzie!

Z okazji tego życiowego nieogarnięcia spowodowanego brakiem odpoczynku (w weekend też pracowałam, oł jea) ten tekst chyba będzie najkrótszy w całym cyklu. Chcę Was mianowicie zachęcić do zrobienia sobie pewnego testu. Wcześniej chciałam napisać, że strona, z której skorzystacie jest obojętna, ale przejrzałam je i jednak nie! Pełno jest takich, które sprawdzają właściwie to, co o sobie sądzimy, a nie rzeczywistą inteligencję. Dlatego poniżej znajdziecie link do wiarygodnego testu z zadaniami!

IQ jest passé

Pewnie każdy z Was wie, co to jest IQ i być może nawet sobie jakiś mniej lub bardziej beznadziejny test na IQ wykonywał. Mi w jednym z nich wyszło, że mam niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim. Jeśli więc chcecie zrobić sensowny test na IQ to lepiej udajcie się do psychologa. Ale nie o IQ będzie ten test. Ani nawet o EQ.

Jak wiecie, każdy z nas ma jakieś predyspozycje. Czyni to świat wspaniałym – bez sensu byłoby, gdybyśmy wszyscy byli tacy sami. Gdybyśmy wszyscy byli inżynierami, to kto by nas zabawiał w teatrze albo na koncercie na przykład. Kto śpiewałby piosenki? Kto pisałby książki? Mniej więcej rok temu trafiłam na test, który niesamowicie wzmocnił moją samoocenę, bo raz jeszcze i bardzo dobitnie uświadomił mi moje mocne strony. A był to test inteligencji wielorakiej.

test inteligencji wielorakiej

Zadanie #38 Zrób sobie test inteligencji wielorakiej

Dzięki temu testowi można dowiedzieć się właśnie do czego jesteśmy predysponowani (jakkolwiek to brzmi). Według Howarda Gardnera, który opracował ten test, istnieje 8 typów inteligencji: logiczno-matematyczna, językowa, przyrodnicza, muzyczna, przestrzenna, cielesno-kinetyczna/ruchowa, interpersonalna i intrapersonalna. Znajomość inteligencji, która u danej osoby dominuje, pozwala jej rozwijać się w kierunku, do którego jest stworzona, czy wybrać idealną dla siebie karierę. Jak wspomniałam, mi ten test bardzo poprawił humor, bo okazało się, że właściwie w każdym kierunku mogłabym się rozwijać. Dominujące u mnie ex aequo okazały się inteligencje intrapersonalna, interpersonalna i językowa. Czy to nie predysponuje mnie do bycia blogerką? 😀

A tutaj, na stronie Focusa znajdziesz świetny test. Trzeba wziąć kartkę i długopis, ale to jest warte zachodu, naprawdę.

A jak już zrobisz ten test, to daj znać, co tam Ci wyszło! Jestem strasznie ciekawa, do czego predestynowani są moi Czytelnicy! 😀 P.S. Życzcie mi, żebym odpoczęła wróciła do stanu ogarniania, bo długo na takich oparach nie pociągnę.

Obserwuj mnie na Facebooku, Instagramie i Bloglovin. 🙂

Ostatnie teksty z tego cyklu:

  1. Nie masz czasu?
  2. Zacznij prosić o pomoc
  3. Zaproponuj komuś pomoc
  4. Naucz się oszczędzać pieniądze
  5. Pozwól sobie na niewesołe emocje

Pozostałe znajdziesz w zakładce: 52 Tygodnie Pozytywności