Przejdź do treści

Magiczny sposób na przypalony garnek

przypalony garnek

To jest spontaniczny tekścik. Bardzo spontaniczny. A ja takiego spontanu nie lubię. No ale skoro już spotkało mnie to nieszczęście, to przynajmniej podzielę się z Wami sposobem na poradzenie sobie z jego skutkiem. Otóż, przypaliłam dżem. Wspaniały dżem truskawkowo-waniliowy. Na szczęście zrobiłam niedużą porcję, bo w tej chwili mam 2,5 słoiczka dżemu truskawkowo-barbecue. Ale się zje, jak mówi mój Mąż.

Się zje, ale garnek też trzeba odczyścić.

Na szczęście na świecie jest soda oczyszczona i gaz pod czajnik. Toteż nie omieszkałam z nich skorzystać.

Sposób jest śmiesznie prosty i śmiesznie tani. Zasypujecie przypalony garnek sodą oczyszczoną – myślę, że około małej garstki wystarczy – a następnie zalewacie gorącą wodą – może na 2-3 cm powyżej przypalenia. Zostawiacie to na kilka godzin albo na noc. Soda oczyszczona doskonale rozmiękcza dosłownie wszystko. Co jakiś czas warto to poszorować jakąś szczotką albo drapakiem (nie wiem, jak to coś się poprawnie nazywa). A najlepiej byłoby po jakimś czasie jeszcze to podgotować i wtedy delikatnie zmyć przypalenie.

przypalony garnek

Może się zdarzyć, że cały proces będzie trzeba powtórzyć – zwłaszcza w przypadku pięknych garnków emaliowanych – jeśli przypalenie jest wyjątkowo oporne, ale ogólnie powinno zejść, a Wy specjalnie się nie zmęczycie. Dobry deal?

sposób na przypalony garnek

Na powyższym zdjęciu garnuszek celowo jest niedomyty, żeby co niektórym nie przyszło do głowy oskarżać mnie, że zaczęłam od zdjęcia czystego garnka a potem celowo go przypaliłam dla fejmu. Ale co soda zdziałała widać? Widać.

Soda oczyszczona… Mogłabym zostać jej ambasadorką, naprawdę.

Miłego dnia, życzę, i obyście nie byli zmuszeni do wyszukiwania tego rodzaju sposobów. 😉

Obserwuj mnie na Facebooku, Instagramie i Bloglovin. 🙂

Co jeszcze może Cię zainteresować:

  1. Eko-sprzątanie: 10+ zastosowań sody oczyszczonej
  2. Ekologiczny domowy proszek do prania
  3. Odświeżające saszetki do szafy i butów
  4. 3 proste sposoby na zneutralizowanie smrodku z kosza na śmieci + 3 sposoby na zapobieganie mu
  5. Jak oczyścić skórkę z cytryny?
  6. Eko-sprzątanie: 6 zastosowań octu spirytusowego